česky 
 

AKTUALITY

Co je u nás nového ?

[22.01.2010] Leden 2010

Naše nádherná štěňátka jorkšírských terierů už nejen otevřela oči .. Fenka a pejsci už se dívají na svět. Jejich psí maminka Bella M. si pro nás vymyslela pro ni zábavnou hru s jídlem, která se jmenuje: ,, Tohle nejím !´´ a trénuje nás ve vymýšlení jídla pro ni. Při svém prvním vrhu s námi tuhle hru nehrála a cpala se o stošest, proto je pro nás její počínání velkým překvapením. Štěňátka jsou naštěstí baculatá, mlíčka je dost.  
 V lednu ještě očekáváme v naší chovatelské stanici narození dalších štěňátek jorkšírků  od fenky Jackie a moc se těšíme na jejich příchod na svět. Jedná se o její první vrh u nás, minulá štěňátka měla ve Švýcarsku. Těším se !   Jedno štěně od Belly M. nebo Jackie totiž určitě zůstane doma a nebude nabízeno na prodej, proto tolik těšení a sladkých očekávání, až budou koukat, hrát si a projevovat se.
Také se těším na štěňátka od nevěsty, která přijela za naším jorkšíráčkem Pikem a je v očekávání, budou určitě nádherná.
 Máte-li zájem o štěňátko, můžete nás kontaktovat. Netrváme na účasti na výstavách, pejsci ale budou jistě  pěkní.
 Část smečky čeká v Novém roce dieta, některé čivavy jsou širší než delší … Nabízím na prodej dvě nádherná štěňátka čivav, mají na webu nové fotky.  Naše smečka čivav se rozrostla o nádherného psa vynikající kvality z nejlepší chovatelské linie světa Misty Meadows. Překrásný čivaví šampion byl v Čechách doživotně uchovněn, má už oficiálně orazítkovaný rodokmen, aby se stal ženichem našich fenek . Omlouvám se, ale tento pes nebude nabízen na krytí v ČR za žádnou cenu, přijímáme ale záznamy na jeho potomky. Krytí plánuji v roce 2010, vážným zájemcům ráda poskytnu maximum informací.
Dvě malé border kolie, které zůstali v naší chovatelské stanici pro svůj úžasný charakter, povahu a krásu začaly jezdit na cvičák na své první tréninky – obě. Stále se nemohu rozhodnout, kterého ze psů (kluků) si nechám a stále se rozhoduji, jestli Karo nebo Kendy. Oba psi jsou nádherně a netradičně zbarveni, pouze čas ukáže, jaké barvy budou převládat a jaká bude vlastně konečná barva , nyní je to ještě otázka. Podobně zbarvené border kolie jsem našla pouze v několika chovatelských stanicích v USA, jejich sestra z vrhu je také novým přírůstkem americké chovatelky border kolií, která se velmi dlouho nemohla rozhodnout, jaké štěně si má u nás vybrat.  Tento vrh byl doslova vymazlený, těžko jsem se smiřovala s tím, že se štěňata rozprchla do světa.
Koncem prosince jsme také stihli mimo Vánočních příprav absolvovat rtg dysplazie kyčlí u našich dvou psů border kolie, obě border kolie (náš odchov i import) byli vyhodnoceni jako 0/0 a současně mají vynikající výsledky na oční vyšetření DNA, jejich potomci nemohou nikdy onemocnět očními chorobami.  Všechny naše border kolie mají genetické testy DNA, abych mohla plánovat jejich optimální využití pro chov. Testovat jsem nechala před lety i starší jedince seniory, protože v době začátku našeho chovu border kolií se tyto testy neprováděly a mám tak přesný přehled o tom, jaká zvířata nakoupená z jiných chovatelských stanic byla používána k chovu. 
V letošním roce plánuji krytí border kolie:
Ailil Ambra Professional x Golden Heart Ambra Professional
U Ailil se jedná o její poslední vrh, u psa Golden Heart o jeho první krytí. Očekávám černobílá a sable štěňátka.  Štěňata by měla být výstavně nadějná, bystrá a klidnější povahy, nepředpokládám u tohoto spojení nadměrný pastevecký pud a hyperaktivitu – spíš jako inteligentní společníci, kamarádi, vhodní na agility, dogdancing, sport.
Hefra Rubínové srdce x Eros Fitmin
Opakované spojení. Očekávám černobílá, sable a trikolor štěňata. Štěňata by měla být exterierově průměrná, spíše pracovní typ. Velmi inteligentní, bystrá, vysoce temperamentní a chtivé dravé povahy, s pasteveckými vlohami vhodní pro aktivní kynologický sport a pasení stáda.
 
Náš milovaný kocour Bubák, černý jako noc se zapomněl na kočičích oslavách Silvestra a domů přišel k našemu zděšení za tři dny. Když jsem prohledala okolí a vzývala všechny Svaté, našla jsem ho ráno polomrtvého za dveřmi. Následovala jízda na veterinu a léčení. Nyní je vydán zcela napospas naší smečce malých pejsků, se kterými bydlí v jejich pokoji, aby se z nočních toulek zotavil a nabral sílu. Bude ji potřebovat. Šéfovat chovatelské stanici psů, na to je potřeba extra silný kocour.
V Troji, v psí škole nás sníh od práce neodradil – tréninky probíhají, přijímám nové zájemce o výcvik, cvičíme, trénujeme a učíme Vás.  Na tréninky chodí tolik lidí, že sníh je ušlapán a sešlapán :)
Čeká mě rok plný tréninků, krytí, výstav, porodů, odchovů, úklidu, papírování a jednání s lidmi ...
Denně mě e-mailuje hodně lidí hlavně ohledně:
a)      Přihlášení psa do psí školy
b)      Pořízení štěňátka border kolie
c)       Pořízení štěňátka čivavy
d)      Pořízení štěňátka jorkšírkského teriera
e)      Ceny výcviku psů
f)       Ceny štěňátek
g)     
 
Omlouvám se, ale není v mých silách na vše odepisovat.( Přibývající e-maily už ani neřeším … )Ostatně, nikdy jsem nechtěla pracovat u počítače – najdete mě u psů v mojí psí škole na tréninku nebo v mojí chovatelské stanici doma taktéž u psů.
 
 Aktuálně pro Vás  ale u počítače připravuji novou sérii článků o psech, které budou od jara vycházet v časopise Svět psů.
 
Chcete-li cokoliv – mívám  u sebe mobil: 602 368 265 J
 
                        Vaše
 
                                           Věra Brunclíková


 

AMBRA © 2009 ambra@psiskola.cz | Věra Brunclíková | +420 602 368 265
Mezinárodně uznaná chovatelská stanice reg. číslo 1403/97 založena 18.7. 1997 - odchovány vrhy A - H
Psí škola | Border kolie